
11 квітня 2025 року на базі Конотопської дитячої художньої школи відбувся яскравий і натхненний майстер-клас «Великоднє диво», який провела Олена Шкуть — талановита викладачка художньої школи, знана майстриня писанкового розпису.
Захід було організовано Центром професійного розвитку педагогічних працівників для вчителів мистецтва та технологій закладів загальної середньої освіти Конотопської міської територіальної громади.
Зі словами привітання до учасників звернулася Валентина Худенко, консультант Центру, яка підкреслила важливість збереження та популяризації народних традицій — особливо таких, що є духовними оберегами української культури, як писанка. Вона побажала педагогам натхнення, творчих відкриттів і радості від доторку до давнього мистецтва.
Олена Шкуть поділилася з учасниками історією та символікою великодньої писанки на Сумщині. В українській традиції писанка — не просто прикрашене яйце, а сакральний символ життя, відродження, добра і світла. Кожен знак і колір має особливе значення, несе глибокий зміст і оберігає рід.
Під час майстер-класу педагоги ознайомилися з традиційною кольоровою гамою та орнаментами сумських писанок, опанували основні техніки розпису за допомогою писачка і воску. Учасники навчились створювати композиції з традиційними елементами: «сонцем», «хрестом», «берегинею», а також обговорили сучасні підходи до впровадження писанкарства в освітній процес — на уроках, під час виховних заходів і майстер-класів із учнями.
Захоплені процесом, педагоги з натхненням занурилися у творчість і створили власні писанки. Атмосфера заходу була щирою, теплою та наповненою передвеликоднім настроєм. Майстер-клас став справжнім джерелом натхнення і дав нові ідеї для творчої роботи з дітьми.
Центр професійного розвитку педагогічних працівників щиро дякує Олені Шкуть за професіоналізм і душевну атмосферу заходу, а всім учасникам — за активність, креативність і щире бажання зберігати та передавати народні традиції наступним поколінням.